انواع ویلچر

انواع ویلچر، نوعی صندلی چرخ‌دار هستند که برای کسانی که در حرکت کردن دچار مشکل می‌باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرند و خرید ویلچر امری بدیعی است. ویلچر یا صندلی چرخدار وسیله‌ای است که برای جابجایی افراد یا بیماران توان یاب، استفاده می‌شود.

انواع ویلچر

ویلچر، دارای چهار چرخ بوده که دو چرخ عقبی معمولاً بزرگتر و دو چرخ جلو معمولاً سایز کوچکتری دارد. این صندلی‌های کارآمد می‌توانند به این دست افراد کمک کنند تا در زندگی روزمره خود دچار مشکل نشوند و به راحتی به کارهای خود بپردازند . ویلچر در انواع متنوع و جهت کاربردهای متفاوت ساخته میشود. تا به امروز در ساخت ویلچر، تغییرات زیادی انجام شده تا آزادی بیشتری برای کاربران فراهم شود.

انواع ویلچر
انواع ویلچر

ویلچر ساده: ویلچر ساده ، جزو اولین انواع ویلچر ها بوده و سبک تر از ویلچرهای برقی است. ویلچر های ساده توسط فرد حرکت داده می شوند به این صورت که فرد با نیرو ی بدن یا دستی چرخ های عقب را به حرکت در می آورد. از مهم ترین قابلیت های ویلچر ساده: ترمز، زیرپایی تاشو، دستگیره ثابت را می توان نام برد. اگر فرد دچار بیماری های مزمن عضلانی مانند رماتیسم باشد، استفاده از این ویلچرها پیشنهاد نمی شود.

ویلچر ساده

ویلچر ارتوپدی: ویلچر های ارتوپدی ،تمام قابلیت های یک ویلچر ساده را دارند. به علت کاربرد آن ها در پزشکی، زیر دستی و جاپایی را می توان حرکت و یا جدا کرد. قیمت این ویلچرها نسبت به ویلچرهای ساده بالاتر است.

ویلچر ارتوپدی

ویلچر اسپرت: درست همانطور که در سایر ورزش‌ها، تجهیزات و مهارت‌های خاصی مورد نیاز است، در ورزش‌های مخصوص افراد معلول نیز تجهیزات خاصی مورد نیاز می‌باشد. بسیاری از ورزشکاران پارالمپیک در مسابقات ورزشی از ویلچر های اسپرت استفاده میکند. رشته های ورزشی گسترده ای برای افراد معلول وجود دارد. با توجه به نوع ورزش و سطح بازی کاربر، صندلی‌های چرخ‌دار ورزشی مناسب فرد انتخاب می‌شود. ویلچرهای ورزشی بسیار سبک و در عین حال چرخش و حرکتی سریع را دارند.

ویلچر اسپرت

ویلچر CP: بیمارانی که دچار فلج مغزی و یا فلج چهار اندام شده‌اند باید از ویلچر های سی پی cp استفاده کنند. این نوع صندلی، نگهدارنده سر، گردن، پهلو، ران و جداکننده پا دارد. همچنین ویلچرهای سی پی دارای لگن جهت اجابت مزاج نیز می باشند.

ویلچر cp

ویلچر برقی: ویلچر برقی، وسیله ای برای به حرکت درآمدن معلولین کمک میکند و توسط موتورهای الکترونیکی به حرکت در می آیند. دارای موتوری است که با باتری قابل شارژ و انرژی الکتریکی حرکت می کند. ویلچر های برقی به علت تکنولوژی پیشرفته تری که دارند، نسبت به ویلچر های ساده گران تر هستند.

ویلچر برقی

ویلچر حمام و توالت: ویلچرهای حمام و توالت، دارای محلی برای قرار گرفتن لگن یا توالت فرنگی میباشند. جنس ویلچرهای حمام و توالت از استیل ضدزنگ است و به راحتی می‌توان با آن‌ها از چهارچوب‌های مورد استفاده برای حمام و سرویس بهداشتی عبور کرد. وزن کم و اندازه کوچک این نوع از ویلچرها برای راحتی در حمل و جابجایی از درب حمام کاربردی است.

ویلچر حمام و دستشویی

ویلچر کودکان: صندلی‌های چرخ‌دار کودکان به طور خاص برای اطفال طراحی شده‌اند. آن‌ها اغلب نسخه کوچکی از صندلی چرخ‌دار بزرگسالان هستند. ویلچری که برای این دسته از افراد انتخاب می شود،باید سبک باشد تا در صورت دستی بودن به راحتی آن را جابجا کند.

ویلچر برانکاردی: همانطور که از اسم این نوع ویلچر پیدا است، ویلچر‌های برانکاردی قابلیت بازشو دارند و به یک برانکارد تبدیل می‌شوند. دسته‌ها و پایه‌های ویلچر باز می‌شوند و فرد می‌تواند آن را به حالت دلخواه خود تنظیم کند.

ویلچر برانکاردی

ویلچر پله رو: ویلچرهای پله رو یا ویلچر های بالابر از تکنولوژی افزایش ارتفاع برخوردار هستند،برخی از ویلچر های برقی نیز آن را دارا میباشند. این ویلچرها ،به کاربر کمک می کند تا به اجسامی که در ارتفاع قرار دارند دسترسی داشته باشد. و در برخی پله ها که مجهز به لبه مخصوص هستند سوار شده و فرد را به طبقات جابجا کند.

ویلچر پله رو


سخن پایانی


منوچیر، عرضه کننده انواع ویلچر سبک برقی و ویلچر ساده ارزان در برندهای معتبر بازار و همراه با گارانتی شرکتی می باشد.ویلچرها انواع مختلفی دارد که بر اساس نیازهای کاربر طراحی شده اند . ویلچر ارتوپدی ، مسافرتی ، برقی ، لگن خور ، برانکادری ، سایز بزرگ ، تاشو از انواع پر کاربرد این ابزار کمگ توانبخشی و مفید است و ویلچر ها به افراد سالمند و کم توان حرکتی کمک میکنند تا یا با نیروی خود شخص یا همراه و یا با کمک نیروی باتری جابجا گردد .
قبل از خرید ویلچر در منوچیر شما می توانید لیست قیمت ویلچر را که کاملا به روز رسانی شده و رقابتی است، بررسی کرده و متناسب با نیاز و بودجه تان خرید کنید . ضمنا در صورت نیاز به مشاوره در جهت خرید ویلچر ارزان و کاربردی میتوانید از خدمات مشاور تلفنی شهر سلامت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

اولین سرویس دوره ای رایگان مونوچیر

امکان بهره مندی مالکین ویلچرهای برقی مونوچیر با بارکدهای ضمیمه شده از سرویس دوره ای رایگان فراهم میباشد. در صورت تطابق بارکد ویلچرتان، شماره بارکد و آدرستان را به شماره زیر پیامک بفرمائید تا هماهنگی لازم صورت گیرد.

با تشکر

برای دریافت لیست بارکدها کلیک کنید

This will close in 20 seconds

تماس با ما