ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی ، در دسته ی ویلچر های ساده قرار می گیرد. ویلچرها به طور کلی به دو دسته ی ساده و برقی تقسیم می شوند. بسته به نوع معلولیت فرد، باید در انتخاب ویلچر دقت کافی داشت. هر کدام دارای ویژگی و مزیت های خاص خود هستند.

ویلچر ارتوپدی چیست

ویلچر ارتوپدی
ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی یکی از مدل های ویلچر ساده است. ویلچر ارتوپدی علاوه بر سایر قابلیت ویلچر دستی ساده از انعطاف بیشتری برخوردار است. این نوع ویلچرها معمولا به افرادی پیشنهاد می شوند که دچار ضایعه نخاعی شده اند و قادر نیستند تا اندامها و بدن خود را بر روی ویلچر به صورت مستقل نگه دارند ویلچر های سی پی دارای نگهدارنده بدن و جداکننده بین پا میباشند. همچنین دارای نشیمنگاه بسیار نرم تری نسبت به باقی ویلچرها هستند.
به عبارت دیگر ویلچر ارتوپدی ویلچری است که زیر آرنجی و زیر پایی متحرکی داشته و متعلقات آن متحرک و قابل تغییر می‌باشد. ویلچر ارتوپدی نیز در دو مدل دستی و برقی تولید می‌گردد. این نوع ویلچر یکی از ویلچرهای مهم و پرکاربرد است که با انواع و قیمت‌های متنوع موجود است.
ویلچرها تا قرن شانزدهم میلادی تغییر قابل توجهی در طراحی خود نداشته ولی از آن به بعد در قرن شانزدهم میلادی در اروپا به نحو مطلوبی توسه یافتند. دهه ۱۸۷۰ اولین ویلچر همگانی در ایالت متحده توزیع گردید که دارای ساختار چوبی و حجیم بوده که دو چرخ محرک بزرگ در جلو و دو چرخ کوچک در عقب داشتند اما امروزه استفاده از ویلچر ها بسیار ساده شده است.

ویلچر ارتوپدی چیست
ویلچر ارتوپدی چیست

علت استفاده از ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی برای افراد معلول یا کم توان مانند پا برای افراد سالم است. لزوم وجود ویلچر در زندگی این افراد به خوبی حس می شود. علاوه بر اینکه به علت معلولیت یا کم توانی که دارند، نیاز به استفاده از ویلچر ارتوپدی پر رنگ است اما علت های دیگری نیز دارد:

علت استفاده از ویلچر ارتوپدی
علت استفاده از ویلچر ارتوپدی
  1. به حداکثر رساندن تحرک فرد بطور مستقل
  2. پیشگیری یا به حداقل رساندن بد فرمی ها یا آسیبهای مختلف در اندامها مثل زخم بستر، خم شدن مفاصل، بد شکلی مفاصل
  3. به حداکثر رساندن عملکرد فرد
  4. بهبود تصور فرد از بدن خودش

ویلچر یا صندلی چرخ دار

ویلچرهای ساده، ویلچرهایی هستند که از جریان برق برای حرکت دادن آن ها استفاده نمی شود و بیمار به کمک چرخ های بزرگ عقب ویلچر خود را جا به جا می کند. ویلچرهای معمولی دارای حداقل امکانات مثل زیر دستی زیرپایی و ترمز می باشند. ویلچر ساده به دو دسته تقسیم می شود: ویلچر ارتوپدی و ویلچر استاندارد. ویلچری که دارای زیرپایی و زیر دستی متحرک باشند در این صورت به آن ها ویلچر ارتوپدی می گویند و اگر دارای زیر دستی و زیر پایی ثابت باشند در این صورت هم به آن ها ویلچر استاندارد می گویند.

ویلچر یا صندلی چرخ دار
ویلچر یا صندلی چرخ دار


صندلی های چرخدار ساده بر روی چرخ های عقب دارای ترمز هستند و برخی نیز قابلیت قفل کردن چرخ ها را دارند. این ویلچرها معمولا برای افرادی استفاده می شود که خودشان توانایی حرکت دادن ویلچر خود را دارند و می توانند به راحتی با کمک دستان خود و هندریم های چرخ عقب کار هدایت صندلی چرخدار خود را انجام دهند.

خرید ویلچر ارتوپدی

خرید یک ویلچر مناسب برای افرادی که مبتلا به ضایعات نخاعی و یا اختلالات حرکتی می باشند، بسیار حائز اهمیت می باشد. یک ویلچر مناسب به بهبود جسمی و روحی فرد در دوره درمانی کمک بسزایی کرده و همچنین در بالا بردن سطح تحرک فرد، کاهش آسیب به اندام ها، بهبود سطح زندگی و رضایت شخصی فرد بسیار موثر است. به طور کلی می توان گفت که در نظر گرفتن نکاتی مانند سطح آسیب دیده، سن، مدل ظاهری بدن، دامنه حرکت و قوای جسمانی، مواقع استفاده از ویلچر(برنامه روزانه فرد) و شرایط محل زندگی، کار و یا تحصیل فرد در انتخاب ویلچر مناسب کمک کننده می باشد.

خرید ویلچر ارتوپدی
خرید ویلچر ارتوپدی


قبل از خرید ویلچر مونوچیر شما می توانید لیست قیمت ویلچر را که کاملا به روز رسانی شده و رقابتی است، بررسی کرده و متناسب با نیاز و بودجه تان خرید کنید . ضمنا در صورت نیاز به مشاوره در جهت خرید ویلچر ارزان و کاربردی، کسب اطلاعات درباره ی ویلچر و ویلجر برقی میتوانید از خدمات مشاور تلفنی مونوچیر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + بیست =

تماس با ما