ویلچر ساده

ویلچر ساده

ویلچر ساده برای افرادی که با اختلالات حرکتی و یا مشکلات نخاعی ماننده ضایعات نخاعی و یا مشکلات ستون فقرات دارند، مناسب است. برای راحتی در عملکرد و حمل و نقل نیاز به وسیله ای به نام ویلچر یا صندلی چرخدار دارند. افراد با انتخاب درست ودقیق ویلچر، می توانند به شرایط جسمی و روحی مناسب برسند. در نتیجه، خرید ویلچر سبب می شود تا تحرک و استقلال مددجو افزایش یابد و کیفیت زندگی فرد بطور چشمگیری بهبود یابد.

ویلچر ساده چیست
ویلچر ساده چیست

ویلچر ساده

ویلچر ساده ، جزو اولین انواع ویلچر ها بوده و سبک تر از ویلچرهای برقی است. ویلچر ساده اغلب برای سالمندان و افرادی استفاده می شود که توانایی تحرکی کمی دارند و می توانند با کمی تحرک روی ویلچر بنشینند و با استفاده از اهرم کنار چرخ ها آن را به حرکت در بیاورند.

ویلچرهای ساده ،با نیروی بدن و یا به صورت دستی با حرکت دادن چرخ های عقب توسط فرد حرکت می کنند و برخلاف ویلچرهای برقی از جریان برق برای حرکت آنها استفاده نمی شود. اغلب این ویلچر ها با قیمت ارزان ارائه می شوند. از مهم ترین قابلیت های ویلچر ساده: ترمز، زیرپایی تاشو، دستگیره ثابت را می توان نام برد.

ویلچر ساده
ویلچر ساده

ویلچرهای ساده ،اغلب برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرند که توانایی حرکت دادن ویلچر را داشته باشند و یا به علت بیماری و ضعف بدنی به علل مختلف امکان حرکت و جابه جایی با پاهای خود را ندارند. ویلچرهای ساده دارای شفت یا همان بدنه اصلی هستند و دسته های کناری آنها ثابت است و تمامی ویلچر ها با توجه به استاندارد بودن باید دارای کمربند ایمنی و ماهیچه بند پا باشند تا زمان تکان خوردن ویلچر بیمار دچار آسیب نشود.

ویلچرهای ساده، جزو اولین و ساده ترین انواع ویلچر بوده و معمولاً وزن کمتری نسبت به ویلچرهای برقی دارند. ویلچرهای ساده برخلاف ویلچرهای برقی، امکانات بخصوصی ندارند و از جریان برق برای حرکت دادن آن ها استفاده نمی شود.

مشکلات اجتماعی معلولین

• معابر مخصوص معلولین : یکی از عمده ترین مشکلات برای توانیابان نبودن زیر ساخت و محل عبور برای معلولینی که با ویلچر حرکت می کنند.

• جای پارک برای معلولین که با وجود اینکه در برخی مراکز محل پارک خودرو ویژه معلولین تعبیه شده اما ماشین هایی با پلاک عمومی در آنجا پارک میکنند که کار را برای این عزیزان دشوار کرده است.

• نحوه برخورد با معلولین: از هیچ معلولی نپرسیم که چگونه دچار معلولیت شده ای؟ وسایل کمکی آنها جزو حریم خصوصی آنهاست و از آنها نخواهیم که آن را برای امتحان کردن در اختیار ما قرار بدهند. اگر به کمک نیاز دارند به آنها کمک کنیم و از هر اقدام خودسرانه بپرهیزیم.

لوازم جانبی ویلچر

افزودن یک سری لوازم به ویلچر می تواند ایمنی و راحتی کلی آن را افزایش دهد. صندلی های چرخدار برای کمک به کاربرانی که دچار چالش های حرکتی هستند طراحی شده تا بتوانند به راحتی با مردم و دنیا تعامل داشته باشند. اگرچه این لوازم اضافی هستند و همراه صندلی چرخدار نیستند اما بسیار مفید هستند و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، ایمنی شما را افزایش می دهند.

کوله پشتی
به جای حمل آیتم ها به طور نامنظم یک کولی پشتی یا کیف حمل می تواند پشت صندلی قرار گیرد و یک راه ایمن برای ذخیره وسایل شماست. چندین گزینه برای کیف حمل با تنوعی از اندازه و زیپ ها موجود است. کیفی را برای حمل انتخاب کنید که بتواند به آسانی نیازهای روزانه شما را برآورده ساخته و فضای کافی را برای لوازم شما داشته باشد.

کوله پشتی ویلچر
کوله پشتی ویلچر

این کیف ها به آسانی به پشت صندلی چرخدار متصل شده و در تمام طول روز ثابت می مانند. از مواد قابل شست و شو ساخته شده اند و می توان گفت که یک جزء لازم برای کاربران محسوب می شود.

کاور رینگ
کاور رینگ نگهداری آن روی چرخ ها را برای حرکت آسان تر تسهیل می کند. این کاورها در تنوعی از رنگ ها و سبک ها وجود دارد. دستگیره هندریم ها برای دستان شما نرم و راحت هستند. پارچه آن قابل شست و شو است و دستگیره ای محکم برای هل دادن و یا حرکت دادن ویلچر می باشد. کاور دستگیره هندریم متناسب با چرخ استاندارد ۲۴ اینچی ساخته شده و کاملا قابل شست و شو است.

کاور رینگ ویلچر
کاور رینگ ویلچر

دستگیره اهرم ترمز
ترمز ویلچرهای مکانیکی اغلب سخت در محل قفل می شوند. اکستنشن اهرم ترمز برای اهرم هایی که قابلیت افزایش طول دارند موجود است. دستگیره های قفل چرخ رنگی هستند و طوری طراحی شده اند که حرکت زیرپایی ها را آسان تر می سازد.

دستگیره اهرم ترمز ویلچر
دستگیره اهرم ترمز ویلچر

این دستگیره ها در انواع دستی استاندارد جایگزین دستگیره های کارخانه می شود که برای پرستاران و یا هر کسی با قدرت دست کم که در کشیدن اهرم ترمز مشکل دارد می شود. این دستگیره ها برای کاربران صندلی چرخدار یا مراقبان آن ها آسان است تا به راحتی ترمز و زیرپایی را در انواع دستی جابه جا کنند.

پایه ضد واژگونی
یکی از بزرگترین ریسک ها برای صندلی چرخدار امکان واژگونی آن ها به سمت عقب است. وجود یک اهرم در عقب صندلی چرخدار بهترین راه برای کمک به جلوگیری از واژگونی آن است. این میله فلزی به آسانی به پشت ویلچر متصل شده و در یک زاویه خاص نسبت به زمین قرار می گیرد. اگر ویلچر بخواهد واژگون شود اهرم پشتی صندلی آن را گرفته و از هر حرکت اضافی ای جلوگیری می کند.

این لوازم جانبی به راحتی به ویلچر متصل شده و از واژگونی صندلی به عقب جلوگیری می کند. این دسته ضد واژگونی در عقب ویلچر دارای یک سایز استاندارد است و قابلیت اتصال به هر ویلچری را دارد. همین طور قابل تنظیم نیز هستند.

پایه ضد واژگونی ویلچر
پایه ضد واژگونی ویلچر

مجهز ساختن صندلی چرخدار به لوازم یدکی راهی آسان برای سفارشی کردن آن است. افزودن کاور رینگ رنگی، دستگیره یا یک کیف همراه سفرهای شما را آسان تر و قابل تنظیم تر می سازد.

سخن پایانی

با توجه به مطالعه این مقاله شما قادر خواهید بود یک ویلچر مناسب با نیاز خود را پیدا کنید. سپس میتوانید با منوچیر تماس حاصل کرده و ویلچر مورد نظر خود را تهیه کنید. مشاوران و متخصصان فروش این شرکت با آگاهی کامل شما را برای خرید انواع ویلچر، ویلچر برقی و … شما را راهنمایی خواهند کرد.

ویلچر
ویلچر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =

اولین سرویس دوره ای رایگان مونوچیر

امکان بهره مندی مالکین ویلچرهای برقی مونوچیر با بارکدهای ضمیمه شده از سرویس دوره ای رایگان فراهم میباشد. در صورت تطابق بارکد ویلچرتان، شماره بارکد و آدرستان را به شماره زیر پیامک بفرمائید تا هماهنگی لازم صورت گیرد.

با تشکر

برای دریافت لیست بارکدها کلیک کنید

This will close in 20 seconds

تماس با ما