ویلچر چیست

ویلچر چیست

ویلچر در مدل های مختلف، قیمت های متفاوت، برند های متفاوت و با کارایی متفاوت در بازار موجود است. هدف اصلی اختراع و تغییرات ایجاد شده در ویلچر، استقلال بیشتر و جا به جایی راحت تر افراد با معلولیت حرکتی است. ویلچر از جمله ابزارهای کارآمد است که به تحرک فرد کمک می کند و به کمک آن، افراد معلول می توانند بی نیاز باشند و احساس استقلال داشته باشند.

ویلچر چیست
ویلچر

تاریخچه ویلچر

اینکه ویلچر دقیقا کی اختراع شده است، به طور دقیق مشخص نیست. اما در دورترین حکاکی های پیدا شده از یونان باستان، تصویری از تخت یک کودک با چرخ و حکاکی های چین باستان، یک وسیله حمل و نقل چرخدار دیده می شود. اولین ویلچری که اختراع شد، در سال ۱۵۹۵ و به طور انحصاری برای پادشاه فیلیپ دوم اسپانیا بود. این صندلی چرخدار، “صندلی نامتعبر” اسم گذاری شد.
صندلی چرخ های کوچکی در زیر پایه ها داشت، سکویی برای قرار گرفتن پاهای فیلیپ و پشتی قابل تنظیم از دیگر قسمت های این ویلچر بود. در این طراحی، فرد به تنهایی نمی توانست ویلچر را جا به جا کند و نیاز به خدمتکاران و افرادی برای جا به جایی ویلچر داشت.
در سال ۱۶۵۵، یک ساعت ساز آلمانی که از معلولیت رنج می برد برای اولین بار ویلچری اختراع کرد که به تنهایی قادر به حرکت آن بود. در ابتدا این صندلی بر روی ۳چرخ ساخته شد و دستگیره هایی در دو طرف داشت که به کمک آن ها ویلچر جا به جا می شد.
بعد از اختراع ویلچر توسط استیون فارفلر، تا سال ۱۸۰۰ ویلچر دچار تغییرات زیادی شد و کم کم به مدل امروزه نزدیک شد. در سال ۱۸۶۹، ویلچر به عنوان اختراعی برای کمک به معلولین ثبت شد. در آن زمان ویلچرها دارای چرخ های خیلی بزرگی بودند که پشت آن ها نصب می شد.
ویلچر برقی توسط جورج کلین بعد از جنگ جهانی دوم اختراع شد. در آن زمان هدف، کمک به مجروحان جنگی بود. پیشرفت در طراحی و ساخت ویلچرها بسیار چشم گیر است. به طوریکه، شرکت ها مشغول ساخت صندلی های “iBot” هستند که می تواند با دو چرخ بالا برود. پیش بینی ها در رابطه با آینده این صندلی ها به این سمت اشاره می کند که صندلی ها کم کم توسط تکانه های عصبی مغز کنترل شوند.

تاریخچه ویلچر

برندهای موجود در بازار برای ویلچر

برند های مختلف و متنوعی در بازار موجود است. این برنها، در بین برندهای موجود در بازار بهترین کیفیت، خدمات پس از فروش و میزان رضایت مددجویان را دارند. به علت نوسانات بسیار در قیمت ارز، واردات ویلچر های خارجی تقریبا ممکن نیست. به همین علت حمایت از تولیدات ملی افزایش چشم گیری داشته است.

برندهای ویلچر
برندهای موجود در بازار برای ویلچر

خرید ویلچر

ویلچر برای افراد کم توان و ناتوان، حکم پا در افراد سالم را دارد. پس باید در انتخاب ویلچر دقت زیادی داشته باشند. ویلچرها در انواع و با امکانات بسیاری به تولید می رسند که ممکن است در وهله اول انتخاب کمی گمراه کننده باشد. به همین علت در انتخاب اولیه نیاز به راهنمایی دارید. تجربه شخصی کاربران دیگر، کمک از فیزیوتراپ و پزشک می تواند در تصمیم گیری شما تاثیر داشته باشد. برای خرید ویلچر می توانید به روش های سنتی و قدیمی عمل کنید و به صورت حضوری برای خرید تشریف ببرید یا اینکه به صورت اینترنتی خرید خود را به راحتی انجام دهید. فروشگاه مونوچیر، با تضمین اصالت کالا و پشتیبانی فعال می تواند حتی در انتخاب ویلچر به شما کمک کند.

خرید ویلچر
خرید ویلچر

قیمت ویلچر

ویلچرها در دو نوع ساده و برقی تقسیم بندی می شوند. در نوع دستی، حرکت ویلچر توسط خود شخص و به کمک نیروی بالا تنه است. این مدل ویلچر به افرادی که دارای آرتروز مزمن هستند، پیشنهاد نمی شود. ویلچرهای برقی به کمک نیروی محرکه برق حرکت می کنند. باطری های شارژی دارند که حرکت و جا به جایی را تا حد زیادی برای فرد آسان کرده است. تفاوت در امکانات این دو نوع صندلی ویلچر، باعث شده که در قیمت نیز تفاوت بسیاری داشته باشند.
نوع ویلچر، امکانات جانبی، نوع چرخ ها، وزن و ابعاد از عوامل تاثیرگذار در قیمت ویلچر هستند. نوسانات ارزی و بالا بودن قیمت ویلچرهای خارجی نیز بی تاثیر نیست!
با پیشرفت اینترنت و همه گیر شدن خرید های آنلاین و غیر حضوری، اکثر افراد برای خرید های خود به خرید اینترنتی روی آورده اند تا از ترافیک و زحمت رفت و آمد در امان باشند. فروشگاه تجهیزات پزشکی مونوچیر یکی از راه های خرید آنلاین است که می توانید به راحتی خرید خود را درب منزل تحویل بگیرید.
منوچیر با تضمین اصالت کالا، گارانتی معتبر در کوتاه ترین زمان ممکن، سریع و راحت ویلچر مد نظر را به مددجویان می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =

تماس با ما